piątek, 1 lutego 2013

JEŻYCE: 2030 Dyskusja Teatr Nowy 1.02. (piątek) godz. 18.00



Cytuję maila jaki otrzymałem wczoraj i zapraszam w imieniu organizatorów:

Szanowni Państwo,

już jutro o godz. 18:00 (czyli piątek 1 luty)  serdecznie zapraszamy do Teatru Nowego na dyskusję panelową "JEŻYCE: 2030" dotyczącą przyszłości Jeżyc w ramach wprowadzenia do cyklu spektakli JEŻYCE STORY. Posłuchaj miasta!

Wstęp: WOLNY
Gdzie odbędzie się spotkanie: Teatr Nowy w Poznaniu, foyer Dużej Sceny

Zapraszamy na kolejną dyskusję panelową z cyklu Forum Aktywnych Widzów. W piątek spotkamy się z naszymi gośćmi i widzami, żeby w ramach wprowadzenia do powstającego w  Teatrze Nowym cyklu spektakli "Jeżyce story. Posłuchaj miasta" porozmawiać o przyszłości Jeżyc - jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic Poznania. Chcemy zastanowić się, jak będą wyglądać Jeżyce za kilkanaście lat, jakie rozwiązania rewitalizacyjne są szansą na przywrócenie dzielnicy jej świetności. 

Przyjdźcie stworzyć razem z nami wizję przyszłości i zabrać głos w sprawie Jeżyc!

W dyskusji udział wezmą: 

Łukasz Mikuła – adiunkt w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Od urodzenia związany z Jeżycami.

Aleksandra Sołtysiak – członikini Stowarzyszenia My-Poznaniacy, prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola. Jest członkinią rady programowej Kongresu Kobiet. Jeżyczanka.

Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski – absolwenci WBIŚiA Politechniki Poznańskiej, założyciele poznańskiego biura projektowego Ultra Architects , którego działalności przyświeca motto „Nie jest ważne ile ton betonu zużyjesz w życiu, ważne jest jak”. W 2009 roku pracownia znalazła się w gronie 40 laureatów nagrody „Europen 40 Under 40″, nagrody przyznawanej najlepiej zapowiadającym się młodym europejskim architektom.

dr Krzysztof Bondyra - socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM i Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zajmuję się naukowo socjologią samorządu terytorialnego oraz teorią zmiany społecznej. Zrealizował szereg badań społeczności lokalnych oraz projektów doradczych w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej na zlecenie władz samorządowych i przedsiębiorców.

dr Krzysztof Przybyszewski - filozof z Zakładu Filozofii Społecznej i Politycznej UAM

Prowadzenie: Agata Barełkowska (Teatr Nowy)

Czy tak mają wyglądać Jeżyce A.D. 2030 ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz